Dom Żeglarza jest częścią kompleksu Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku. Miłośnikom żeglarstwa, lub tym, którzy dopiero chcieliby poczuć wiatr w żaglach oferujemy dostęp do bazy żeglarskiej, w zakresie czarteru jachtów, organizacji regat dla firm i grup szkolnych, jak i kursów żeglarskich i motorowodnych.  Pełna oferta wraz z terminami i cennikami dostępna jest na stronie Harcerskiego Ośrodka Morskiego.

Harcerski Ośrodek Morski jest obiektem całorocznym położonym na plaży Zatoki Puckiej (10 m od linii brzegowej), między portem rybackim a jachtowym, w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Europejskiej Sieci Ekologicznej Obszarów Chronionych Natura 2000. Obok ośrodka znajduje się plaża, kąpielisko strzeżone, boiska do gry w piłkę plażową. Sympatykom spacerów, nordic walking, oraz wycieczek rowerowych na pewno spodoba się promenada ze ścieżką rowerową, urokliwe, spacerowe molo oraz ciekawe szlaki turystyczne.

Regaty

Organizacja dla dla grup szkolnych i firm

Żeglarstwo to nie tylko pasja na całe życie.

Dla wielu ludzi jest ucieczką od zgiełku codziennego życia, 

gdzie tak niewiele rzeczy pozostało prostych, o jasnych regułach.

Nasza propozycja to profesjonalnie przygotowane zawody żeglarskie jachtami mieczowymi klasy „Puck”. Może wziąć w nich udział dowolna liczba zawodników, niezależnie od ich umiejętności. Oferujemy kompleksową organizację imprezy – zajmiemy się dla Państwa nie tylko samymi regatami. Noclegi, catering, medale, dyplomy – służymy pomocą.

Gdzie?

Organizatorem imprezy jest Harcerski Ośrodek Morski w Pucku. Tam znajduje się nasza baza logistyczna i całe zaplecze i to właśnie do Pucka chcielibyśmy Państwa zaprosić. Zatoka Pucka jest wyjątkowym akwenem, który ze względu na swoje położenie i charakterystykę nie tylko doskonale nadaje się dla początkujących żeglarzy i surferów,  ale również pozwala pokazać się z najlepszej strony doświadczonym żeglarzom. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zorganizowali Państwa regaty na innym, wybranym przez was akwenie – robiliśmy to już wcześniej. Zalew Zegrzyński, Solina, jeziora mazurskie – to najpopularniejsze akweny śródlądowe, które możemy polecić na podstawie naszych doświadczeń.

Kiedy?

Terminy jakie możemy polecić to miesiące letnie – czyli od maja do września. Organizacja regat w innym terminie może okazać się nie lada wyzwaniem z uwagi na pogodę – aczkolwiek jeśli będzie takie zapotrzebowanie, podejmiemy się takiego wyzwania.

Klasa „Puck”

Łodzie klasy „Puck” to sprawdzone jednostki, które od lat wykorzystywane są do celów szkoleniowych na wodach śródlądowych i morskich wodach wewnętrznych. Długie na 5,55m, o ożaglowaniu całkowitym o powierzchni 15m2 na pokład zabierają od 2 do 6 osób. W trakcie naszych regat proponujemy, aby załogę stanowiły 3 – 4 osoby. Sternikiem może być zarówno któryś z uczestników, legitymujący się odpowiednim patentem żeglarskim, lub też możemy uzupełnić stan Państwa załogi o współpracujących z nami żeglarzy.
Same regaty są organizowane pod auspicjami Polskiego Stowarzyszenia Klasy „Puck”. Szczegółowy opis łodzi klasy Puck.

HOM w PuckuOśrodek położony w centrum miasta na plaży Zatoki Puckiej, pomiędzy portem jachtowym a rybackim, w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Harcerski Ośrodek Morski to obiekt mający szerokie możliwości realizowania żeglarskiej przygody. Część hotelowa z zapleczem gastronomicznym, flota jachtów balastowych, mieczowych i motorowych. Na terenie wydzielonym, ogrodzonym i monitorowanym z parkingiem dla gości, znajduje się całoroczny hotelik. Budynek murowany z ekologicznym węzłem ciepłowniczym wykorzystującym odnawialne źródła energii /pompy ciepła i baterie słoneczne/. Nad samym brzegiem zatoki „Parasol”- zadaszone miejsce na ognisko oraz namiot o powierzchni 150m2 /na wypadek niepogody/  i drewniany pomost – keja. Ponadto w budynku znajduje się: jadalnia dla 80osób, sala wykładowa dla 60 osób, sala szkoleniowa dla 40 osób, sala kominkowa dla 30 osób oraz kameralna salka konferencyjna dla 12 osób.

Oferta

Nasza propozycja to całościowa organizacja imprezy regatowej w HOM w Pucku lub też innym wybranym przez Państwa miejscu:
* czas trwania: od 1 do 4 dni;
* ilość uczestników: nawet kilkaset osób;
* zakwaterowanie: HOM Puck lub inny, wybrany obiekt hotelowy;
* wyżywienie: do uzgodnienia (możemy zorganizować nie tylko całodzienny catering, ale również imprezę tematyczną czy kolację bankietową);
* elementy dodatkowe: do uzgodnienia (oferujemy pomoc w druku zaproszeń, dyplomów, medali, możemy również zaoferować obrandowane, pamiątkowe stroje, a nawet umieścić reklamę na żaglach jednostek biorących udział w regatach).

Nasi Klienci

HOM w Pucku organizuje kilkadziesiąt imprez regatowych w sezonie. Znaczna ich część to imprezy cykliczne – kto raz złapie żeglarskiego „bakcyla”, po prostu chce do nas wracać by po raz kolejny zmierzyć się z wodą, wiatrem, przyjaciółmi i samym sobą. Wśród naszych Klientów znajdują się zarówno duże korporacje, jak i małe firmy czy organizacje rządowe i pozarządowe. Organizowane przez nas w ostatnich sezonach imprezy to np.:

* Regaty Nordea i Przyjaciele
* Regaty REF-CON CUP;
* Mistrzostwa Polski Klasy Puck
* Otwarte Regaty NetWorks
* Regaty SELMA EXPEDITION
* Regaty PLAY WITH FRIENDS
* Regaty Orange

Cennik

Cena imprezy różni się w zależności od wybranych wariantów oraz opcji dodatkowych dotyczących zarówno noclegów i wyżywienia, jak i zakupu dodatków np. medale, puchary, dyplomy, czy pamiątkowe bluzy z logo organizatora.

Podstawowy cennik kształtuje się następująco:
– wypożyczenie jachtu klasy „Puck” 200zł / dzień
– zabezpieczenie ratownicze i komisja sędziowska do 10 łodzi – 1 400zł /dzień, powyżej 10 łodzi – 2 000zł /dzień
– wynajęcie sternika 200zł / dzień

Cennik usług dodatkowych:
Wypożyczenie:
– nagłośnienia 100zł/jednorazowo
– podium 100zł/jednorazowo
– rzutnik, laptop, ekran, flipchart do 8 godzin – 100 złotych
Umieszczenie reklamy
– baner 100zł/jednorazowo
– balon 300zł/jednorazowo
– reklama na kadłubie jachtu 100zł/jednorazowo

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, dziesiątek zorganizowanych regat, szkoleń i kursów żeglarskich.  Wybierając naszą ofertę, nie korzystacie Państwo z pośrednictwa i podwykonawstwa agencji i firm eventowych, co pozwala na efektywne wykorzystanie budżetu imprezy. Dzięki temu macie Państwo gwarancję dobrze wykonanej usługi, za uczciwą cenę.

Przykładowe scenariusze regat w pliku pdf.
Zapraszamy do współpracy, zapraszamy do Pucka.